Kaszinós játékok
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Admin
Admin
Admin
Posts : 151
Join date : 2019-11-18
https://kaszinok.666forum.com

Texas Hold’em póker játékszabályai Empty Texas Hold’em póker játékszabályai

Sun Apr 05, 2020 12:47 pm
Texas Hold’em póker játékszabályai

A világon számos pókerfajta létezik, de ezek közül a Texas Hold’em kiemelkedően közkedvelt lett az utóbbi évtizedekben köszönhetően az egyszerűségének, nagyszerűségének és a benne lakozó hihetetlen izgalmas stratégiai elemeknek. Rendkívüli elterjedését jelentősen elősegítette televíziós élő közvetítések, online játéklehetőségek és az élő versenyek rendezése.

Ezért, ha szeretnél egy nagyszerű játékkal megismerkedni és akár baráti vagy online játékokban részt venni, mindenképp tanuld meg az egyébként egyszerű alapszabályokat.

A Póker játékot általában 52 lapos francia kártyával játsszák, melynek négy színből áll és minden szín tartalmaz 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, J, Q, K, A lapokat.

Most nézzük a játékszabályokat:

Az osztó minden játékosnak két lapot ad színnel lefelé. Ezt így senki nem láthatja, csak maga az a játékos nézheti meg, aki kapta. Ezért hívják ezek a lapokat zárt lapoknak. A játék során további 5 lap (board) kerül az asztalra színnel felfelé, amiket mindenki láthat. Ezek a közös lapok. Az öt lap nem egyszerre, hanem 3 körben kerül terítésre. Első alkalommal 3 lap (Flop), a második alkalommal 1 lap (Turn), majd a harmadik alakalommal is 1 lap (River). Ezeket a lapokat felhasználva kell kialakítani a játékosoknak a saját kártyájukkal együtt a legerősebb 5 lapos kártyakombinációjukat (kezüket), hogy a legerősebb ötlapos kombinációt (pókerkezet) kapják. Akár felhasználhatják mind az öt lapot, a sajátjukat nem figyelembe véve, vagy bármely más kombinációt, mely az adott 7 lapból tevődik ki. Egyszóval hét lapból, a saját kettő és az asztalon lévő öt lapból kell a számukra lehetséges legerősebb 5 lapos kombinációt kialakítani. A játék során a legerősebb öt lap kombinációja nyer.

A Hold’em egyik nagyon fontos kelléke az osztógomb (Button), aminek az a feladata, hogy jelezze az aktuális osztót. A button minden osztás után a balra ülőhöz tolódik (óramutató járásával egyező irányba), hiszen az osztást mindig más végzi el és a következő osztást neki kell elvégeznie majd.

A vakok:

Van két pozíció, ahol kötelezően tétet kell rakni minden kör elején a „kisvak” (small blind) és a „nagyvak” (big blind). Ezek a pozíciók az osztótól balra eső első (small blind) és második pozíció (big blind). Ezek a kezdő tétek (vakok) mérete az alapok és a licitstruktúra függvényében változhat. Az viszont leszögezhető, hogy a nagyvak mindig kétszerese a kisvaknak. A vakok betétele után minden játékos megkapja a két zárt lapját.





Játékos lehetőségei és a licitálás:

A Hold’em játékban a nagyvak balján található játékos (osztótól harmadik játékos) kezdheti meg a játékot. Az óramutató járásával egyező irányban folyik mindig a játék menete.

A játékosok a következő lehetőségek közül választhatnak, annak függvényében, hogy milyennek ítélik meg a lapjaik erősségét:

Eldobhatja a kezében lévő lapokat (Fold)
Tartják a tétet (megadás), tehát ugyanannyi zsetonnal szál játékba, mint az előtte lévő játékosok (pl. megadja a nagy vakot vagy az előtte lévő emeléseket (Call)
Emeli a tétet (licitet) a licit szabályok szerint (Raise)
Ha nem volt előtte emelés és nem szeretne emelni a játékos passzol. Ekkor emelés nélkül megtartja alapjait

Preflop:

Ebben a szakaszban a flop (első 3 terített nyílt lap) előtt vagyunk. Csak a saját 2 két kártyánkat ismerjük. Miután a játékosok megnézték a lapjaikat, lehetőségük van megjátszani azokat, úgy hogy megadják a nagyvak összegét, vagy megemelik azt. Az akció a nagyvak balján ülő játékosnál kezdődik. A nagyvak összege ebben a körben valós tétnek számít. Az első beszélő dobhat, megadhat vagy emelheti a tétet. Ezt követően a játékosok sorra következnek az óramutató járásával egyező irányban.

Flop:

Ekkor az asztalra képpel felfelé három közös lapot osztanak le. Ezt nevezik flopnak. A Hold’emben a flop három lapja közös lapnak számít, amelyeket minden játékos felhasználhat pókerkeze kialakításához. A flop utáni licitkört az buttontól balra ülő első aktív játékos kezdi (még játékban lévő). A licitálási lehetőségek hasonlók, mint a flop előtt, azzal a kivétellel, hogy ha még senki nem emelt, akkor az adott játékos passzolhat. Utána a licit lehetősége a tőle balra ülő játékoshoz kerül át.

Turn:

Miután lezárult a flop utáni licitkör, képpel felfelé leosztásra kerül az asztalra a turn. A turn a Hold’em negyedik közös lapja (ezért negyedik utca néven is ismeretes). Újabb licitkör következik, amelyet az első, még partiban lévő játékos kezdi, aki az óramutató járásával egyező irányban legközelebb ül a gombhoz.

River:

A turn licitjének befejezése után színnel felfelé leosztják az ötödik utcát, a rivert. A river a Hold’em játékban az ötödik és egyben utolsó közös lap. A licitálást az óramutató járásával egyező irányban közvetlenül az osztógomb után következő aktív játékos kezdi meg. A szabályok megegyeznek a turn fejezetben leírtakkal.

Mutatás:

Ha az utolsó licitkör is véget ért és egynél több játékos maradt partiban, annak a játékosnak, aki utoljára nyitott vagy emelt, meg kell mutatnia a lapjait. Ha az utolsó licitkörben senki nem tett tétet, akkor az óramutató járásával egyező irányban a gombhoz legközelebb ülő játékosnak kell először megmutatnia a lapját. A legjobb ötlapos pókerkombinációval rendelkező játékos nyeri a kasszát (Pot). Ha több játékosnak is azonos kombinációja van, a kasszát azonos mértékben kell elosztani a legjobb kézzel rendelkező játékosok között. A Hold’em szabályai szerint a különböző színek egyenlő értékűek.

A játék befejeztével az osztógomb (Button) átkerül a jelenlegi pozíciójától balra ülő játékoshoz, és ő kezdi meg a következő kör lapjainak osztását.





Licitálási határok alapján négy fő Texas Hold’em játékot különböztetünk meg:

1. Limit Texas Hold’em

2. No Limit Texas Hold’em

3. Pot Limit Texas Hold’em

4. Mixed Texas Hold’em



Fix Limites Hold’em:

Meg van szabva az emelés mértéke, melynél sem kevesebb, sem több emelés egyszerre nem megengedett. A legtöbb esetben megszabják azt is, hogy egy körben a megengedett maximum emelések száma négy lehet. Ebben az esetben számít a tét, az emelés, a tartás (megadás/visszaemelés), és a „tetőzés”, vagyis az utolsó emelés. Így kapjuk meg a maximum emelési számot, a négyet.



No Limites Hold’em:

Itt a korlátozások száma csekély. A minimális emelésnek minimum annyinak kell lennie, mint az adott körben az emelés összege volt. A felső korlátot egyedül az határozza meg, mennyi zsetonnal rendelkezik az adott játékos, vagyis mennyi a „stack” mérete az adott játékosnak. Az online játékokban a „No Limit” és „Pot Limit” esetén korlátozva van, hogy mennyi maximum pénzzel lehet beülni az adott terembe. Az asztalnál megengedett pénz nagysága összefüggésben áll a vak nagyságával. Minél magasabb a megengedett pénz, annál magasabb a vak is. Nincs meghatározva az emelések száma. Ez a legkedveltebb póker játék.

Pot Limites Hold’em:

Átmenetet képez a Limites és No Limites póker között.

Az adott körben lévő utolsó emelésnél nem lehet kisebb a minimális emelés, viszont az addig berakott pénznél nem is lehet magasabb. Itt is meg van szabva mennyi maximum pénzzel lehet beülni az adott teremben az adott asztalhoz. A maximálisan megengedett pénz az asztalnál itt is egyenesarányosságban áll a vak nagyságával.

Vegyes Texas Hold’em:

A Fix limit- és No Limit Hold’em körök váltakoznak a játékban. Mikor egyik Hold’em a másik Hold’em-re változik, a vakok emelkednek. Ezáltal minden leosztásnál körülbelül egyenlő lesz a „pot” átlagértéke.
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum